FANDOM


Łódź

Tratwa Hinkula

Łódź (tratwa) Hinkula
- jest to łódź, którą Hinkul zbudował z wanienki, którą znalazł wracając do domu z magazynu z książkami, i poszewki na poduszkę. Tą łodzią wypłynął na poszukiwanie Archipelagu Sześciu Wysp.

Podczas, gdy opływał przylądek Horn, zaczął dąć wielki wiatr i rozpętały się straszne fale. Wtedy też złamał się maszt na łodzi Hinkula. Dalsza podróż była niebezpieczna, jednak Hinkul nie chciał zawracać. Wielki sztorm szalał równo przez trzy dni i trzy noce, ale mimo to, Hinkul dzielnie przetrwał. Kiedy już stracił nadzieję, sztorm się niespodziewanie skończył. Zobaczył jednak, że wanienka była bardzo uszkodzona i miała dużo dziur. Nim zdążył zareagować, zaczął tonąć. Zdążł tylko spuścić do wody ponton ratunkowy i wskoczyć do niego. Niedługo później wanienka zatonęła.

Po pobycie na wyspach, kiedy zechciał wrócić do domu, wróżki pomogły mu przebudować zniszczoną łódź w tratwę, na którą razem naładowali beczki z mlekiem z Mlecznego wodospadu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki