FANDOM


Euzebiusz
Euzebiusz
Informacje
Imię Euzebiusz
Zwierzę Chomik
Rasa -
Kolor rudy
Właściciel Tomuś Orkiszek
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy (seria)
Występy (tomy) I-IV
Tak, jesteśmy kompletnie, komplementarnie kompletentni!

—Euzebiusz

Euzebiusz - rudy chomik o czarnych oczkach. Jego właścicielem był Tomuś Orkiszek. Euzebiusz - jeden z jego współpracowników. Określany jest jako sprytny, gadatliwy chomik z megalomanią. Żarłok, nie je tylko wtedy, gdy śpi. Podczas wizyty w teatrze wypróbował sterowanie konsolą DJ'a, jednak Kicia skwitowała, że kariera didżeja nie jest mu pisana.

Wieść o marzeniuEdytuj

Euzebiusz był jedynym z podopiecznych Tomusia, który ucieszył się na wieść o jego planach, aby zostać detektywem. Kicia nie była zachwycona pomysłem, ponieważ pamiętała ostatnie próby. Klotylda nie zachwyciła się, ani nie narzekała, była w końcu tylko rybką. Euzebiusz jednak przejął się sprawą bardzo.

Ale superzasto! Wreszcie coś się dzieje, nie?

—Euzebiusz

Lęki i fobieEdytuj

Wiemy, że chomik strasznie się boi przeciągów. Nawet, kiedy Tomuś przygotowywał Biuro w domku na drzewie, pomyślał o tym lęku zwierzątka (i umieścił klatkę w bezpiecznym miejscu). Nie podobało mu się też, gdy Tomuś go mierzył (szykując przebranie do teatru).

To mi się nie podoba! Zdaję się, że Tomuś bierze z nas miarę na trumnę! Nie chcę ginąć, rozmyśliłem się, nie biorę tej sprawy!

—Euzebiusz

Cechy charakterystyczneEdytuj

Uwielbiał jeść owies, miał też grubiutki brzuch (często go napełniał pokarmem), o który się zwykle potykał. Za część pieniędzy z drugiego honorarium Tomuś kupił Euzebiuszowi wafelka od lodów (podczas, gdy byli w restauracji, aby uczcić rozwiązanie sprawy).

Już czas, żeby najgenialniejszy chomik świata wkroczył do akcji!

—Euzebiusz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki