FANDOM


Kazia Lakierek
Informacje
Imię i nazwisko Kazia Lakierek
Rodzina -
Miłość i związki -
Przydomki i imiona Kazia Lakierek
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy (seria)
Występy (tomy) II
Odrobina wosku, taak... Ta-dam!

—Kazia Lakierek

Kazia Lakierek - fryzjerka. Wykonuje peruki, czesze aktorów. Wykonała perukę Arnoldowi Kociuremskiemu, która później zniknęła. Zdawało się, że umie czytać w myślach, bo uczesała Euzebiusza właśnie tak, jak chciał, chociaż nie mogła go usłyszeć.

Pani Kazia pracowała w pracowni fryzjerskiej w miejskim teatrze. Gdy Tomuś zajrzał do pracowni, pomyślała, że ma do czynienia z młodym aktorem, przygotowującym się do przedpołudniowego przedstawienia dla dzieci. Tomuś uznał, że fryzjerka wygląda na rozmowną i na pewno chętnie opowie o sprawie zaginionej peruki pana Arnolda

PracowniaEdytuj

W pracowni Kazi Lakierek znajdowały się przeróżne flakoniki, szczotki i grzebienie, a także duże lustro. 

Sprawa KociuremskiegoEdytuj

Pani Kazia powiedziała, że Pan Arnold ma ostatnio wielkiego pecha. Wciąż mu się coś przytrafia, odkąd dostał rolę czarodzieja.

To chyba jakaś pechowa rola.

—Kazia Lakierek

Ktoś ukradł Arnoldowi perukę tuż przed występem. Perukę przyszykowała sama Pani Kazia. Zaniosła ją do garderoby aktora chwilę przed rozpoczęsciem przedstawienia. Głowę manekina z peruką ustawiła na stole, sam aktor to widział. Następnie Pani Lakierek wyszła. Do garderoby nie mogło wejść wiele osób, bo aktorzy zwykle nie lubią, jak ktoś tam wchodzi.

Przepadła! Była bardzo droga i kosztowała mnie mnóstwo pracy.

—Kazia Lakierek

Mówi, że Arnold wyszedł tylko na momencik, chciał o coś zapytać reżysera. Gdy wrócił, peruki nie było. Jednak nikt nie widział, kto wyniósł ją z garderoby. Pani Kazia przypuszcza, że musiał być to ktoś z teatru, nie wierzyła, że to ktoś z zewnątrz.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki