FANDOM


Kronikowe

Logo strony

Kronikowe opowiastki (blog)
 - jest to fanowski blog prowadzony przez Bananowa13. Pierwszy post został na nim zamieszczony 7 sierpnia 2014 roku, a blog jest prowadzony do dziś. Oprócz postów informacyjnych zamieszczane tam są fanowskie opowiadania i historyjki dotyczące Kronik Archeo. Opowiadają one o wątkach nie poruszonych w serii, albo o momentach, które nie były zakończone i skupiają się głównie na postaci Ofelii Łyczko.

4 października 2014 roku blog (z powodów prywatnych autora) został zawieszony aż do odwołania, jednak nie zamknięty.

26 października 2014 roku blog po zawieszeniu (4 października tegoż roku) został odwieszony. Od tego momentu będą tam się znów pojawiały opowiadania.

Spis rozdziałów fanowskichEdytuj

Tytuł Data publikacji
Pierwsze spotkanie 10 sierpnia, 2014
Trudny początek... 27 sierpnia, 2014
Kości 17 września, 2014
Pozory mylą 26 października, 2014

Pierwsze spotkanieEdytuj

Pierwsza część opowiadania o początkach znajomości Ofelii i Ryszarda. Kasztelan przyszedł do biblioteki wypożyczyć jakąś książkę, mimo że sam ma całkiem sporą kolekcję i zbyt często w tamtym miejscu nie bywa. Obsłużyła go młoda blondynka, która okazała się być panną Ofelią i która oczarowała Ryszarda na tyle, że ten wyszedł na nierozgarniętego, co oczywiście jest dalekie od prawdy. Gdy bibliotekarka spytała o nazwisko, gdyż musiała znaleźć kartę biblioteczną Kasztelana, mocno zdziwiła się na dźwięk nazwiska. Okazało się, że oboje już o sobie słyszeli... (Cały post - KLIKNIJ)

Trudny początekEdytuj

Druga część opowiadania o początkach znajomości Ofelii i Ryszarda. Panna Ofelia po skończonej pracy poszła do domu Ostrowskich, by zająć się małymi Bartkiem i AniąJej metody wychowawcze nie różnią się od tych znanych czytelnikom, mimo że - jak zostało napisane - Ofelia jest wtedy młodą, uroczą dziewczyną. Autor wspomina też o Ryszardzie, który tego dnia odwiedził bratanków. Początkowo atmosfera była spokojna, lecz Bartek sprawił, że wujek wylał kawę na ławę, i to dosłownie... (Cały post - KLIKNIJ)

KościEdytuj

Czas akcji został przeniesiony do współczesności świata przedstawionego w Kronikach. Ostrowscy postanowili zrobić sobie maraton gry w kości. Przyszli także Ryszard i panna Ofelia. Kasztelan zdecydowanie był królem wieczoru, ale jego narzeczona, mimo ogólnej porażki, odniosła swoje małe zwycięstwo... (Cały post - KLIKNIJ)

Pozory myląEdytuj

Trzecia część opowiadania o początkach znajomości Ofelii i Ryszarda. Kilka dni po incydencie z kawą Kasztelan chciał przeprosić za zajście. Zaproponował też spacer, lecz bez skutku. Ponadto, panna Łyczko postawiła sprawę jasno i dała do zrozumienia, że nie chce mieć z nim do czynienia. Los jednak sprawił, że w ciągu następnych trzech tygodni mieli okazję widzieć się kilka razy, dzięki temu chłód między nimi powoli zanikał. Za drugim razem Ofelia zgodziła się na przechadzkę. Wyszło na to, że jednak mogą się dogadać... (Cały post - KLIKNIJ)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki