FANDOM


Perełka

Spotkanie Perełki z Hinkulem

Perełka
Perełka 2
Informacje
Imię i nazwisko Perełka
Rodzina -
Miłość i związki -
Przydomki i imiona Perełka

Wróżka

Gadający motyl

Dodatkowe informacje
Występy (seria) -
Występy (tomy) Hinkul na bezkociej wyspie
Perełka - wróżka, mieszka na na jednej z sześciu wysp Archipelagu Wróżek. Spotkała Hinkula niedługo po tym, jak przybył na jedną z wysp archipelagu. Kot nazwał ją "gadającym motylem" zaraz po tym, jak ona powiedziała o nim, że przypomina jej małpę. Perełka miała długie czarne włosy i sukienkę uszytą z płatków storczyków. Jej skrzydełka były tak delikatne i barwne jak u motyla. Miała też piękny, dźwięczny głosik.

Spytała, skąd kot wziął się na wyspie i czego tu szuka, a on jej opowiedział o mapie i Skarbie. Wróżka zgodziłą się, żeby pomóc Hinkulowi. Oboje szukali wszędzie. Kopali dołki, szukali w dziuplach, sprawdzili we wnętrzu wygasłego wulkanu, wpadli nawet w mrowisko, ale skarbu nie znaleźli. Gdy stracili wszelką nadzieję, usłyszeli dziwne odgłosy i podążyli za nimi. Z wysokiej skały spływał mleczny wodospad. Był to właśnie oznaczony na mapie skarb.

Perełka zaczęrpnęła w kwiatek w kształcie dzwonka nieco mleczka i oceniła, że jest "smaczne i zdrowe". Kilka miesięcy później, kiedy Hinkul zaczął już tęsknić za domem, razem z innymi wróżkami pomogła mu w zbudowaniu tratwy. Wypłynęła na niej razem z nim w drogę powrotną, bo ciekawiło ją, ajk wygląda życie poza Archipelagiem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki