FANDOM


Szafir
Szafir head
Informacje
Imię Szafir
Zwierzę Pies
Rasa Mieszaniec
Kolor brązowy
Właściciel
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kto mnie przytuli? (seria)
Występy (tomy) I
Szafir - brązowy szczeniak o klapniętych uszkach i szafirowych oczkach. Do Przytuliska przyniosła go Celina Cieplak. Ktoś podrzucił go jej przed dom, a nie mogła go utrzymywać.

Imię "Szafir" nadała mu Anita, ponieważ miał oczy niebieskie jak szafiry. Gdy minęło już trochę czasu od jego przybycia do schroniska, wciąż nei mógł uwierzyć, że wokół niego jest tyle psów i kotów. Troszkę go to zaniepokoiło, był jeszcze wtedy malutki. 

Zamieszkał w zacisznym, przestronnym kojcu na końcu korytarza, a jego współlokatorką była Funia.

Spanielka nauczyła go, że jest czas na zabawę i obowiązki. Pokazała malcowi, jak samodzielnie jeść. Opowiedziała mu wszystko o Przytulisku. Nauczyła go szacunku do pani Marty i jak odpowiadać na zaczepki kotów. Szafir starał się jej słuchać, ale był tylko psim dzieckiem.

Życie w rodzinie Lidki i OliEdytuj

Po przyjeździe do domu dziewczynek był najpierw przestraszony gwałtowną zmianą miejsca zamieszkania. Jednak dziewczynki przypadły mu do gustu. Dały mu jeść i pić, bawiły się z nim na zmianę.

Dopiero, gdy zapadł zmrok poczuł się w mieszkaniu nieswojo. Był przyzwyczajony do małego kojca w schronisku i towarzystwa Funi oraz Markiza.

Lidka ułożyła go do snu w kuchni, lecz za nic nie chciał tam zostać. Było mu zimno i smutno. Popiskiwał, więc w końcu dziewczynka wzięła go do swojego pokoju, lecz i tam długo nie mógł zasnąć. Potem stopniowo przyzwyczaił się do nowej rodziny.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki