FANDOM


Tomuś Orkiszek
1601594 668701639835432 1633220803 n
Informacje
Imię i nazwisko Tomuś Orkiszek
Rodzina Mama Tomusia (mama)

- (tata)

- (dziadek)

Wujek Tomusia (wujek)

Miłość i związki -
Przydomki i imiona Tomuś Orkiszek

Detektyw Orkiszek

Detektyw

Dodatkowe informacje
Występy (seria) Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy (seria)
Występy (tomy) I-IV
Tak, reprutacja ro rzecz święta

—Tomuś Orkiszek

Tomuś Orkiszek - ośmioletni chłopiec, główny bohater serii Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy. Określany jako najinteligentniejszy detektyw pod słońcem. Zdarza mu się przestawiać literki w słowach, co jednak nie zmienia faktu, że potrafi rozwikłać nawet najbardziej skomplikowaną sprawę.

MarzenieEdytuj

Tomuś został detektywem zupełnie przypadkiem. Nastąpiło to w bardzo dziwnej chwili, gdy smarował kawałek chleba masłem, jak zwykle wprawnym ruchem noża kierowanym od strony lewej do prawej (nigdy nie robił tego odwrotnie). Gdy przygotowywał śniadanie pomyślał, że jest stworzony do bycia detektywem. Szybko dokończył posiłek i pobiegł obwieścić plany o swoim nowym zajęciu jego zwierzątkom. Nie przyjęły tego poważnie.

Może przy okazji dowiemy się wreszcie, kto wyjada moje ulubione paróweczki z lodówki!

—Tomuś Orkiszek

Szczególnie Kicia miała wielkie wątpliwości. Nie był to już pierwszy "zawód" Tomusia. Już wcześniej chciał być oblatywaczem balonów, kierowcą ciężarówek, polarnikiem, astronautą, krawcem, projektantem mody, a nawet perkusistą. Lecz jego mali przyjaciele zdziwili się, kiedy Tomuś zaczął odbierać marzenie zupełnie skrupulatnie i metodycznie. Natychmiast pobiegł do pobliskiego sklepu z zabawkami i kupił sobie zestaw małego detektywa. Niedługo potem założył Biuro śledcze, które nigdy nie przestało być słynne.

Tak, mogę już zostać detektywem! Potrafię wytropić przestępcę! Jestem wprost genialnym detektywem! Sherlock Holmes to przy mnie pikuś! A wy - zostaniecie moimi partnerami. Założymy biuro śledcze!

—Tomuś Orkiszek

Nieudana kariera krawcaEdytuj

O byciu słynnym krawcem zamarzył po wizycie u wujka, który szył piękne garnitury. Zaraz po powrocie do domu, chłopiec również zabrał się za stworzenie w swoim pokoju pracowni krawieckiej. Pracownia działała trzy dni, a interes legł w gruzach, gdy mama odkryła w szafie przerobione przez Tomusia sukienki i bluzeczki. Gniewała się na niego przez następny tydzień.

Zwierzęcy przyjacieleEdytuj

Tomuś miał trójkę małych przyjaciół. Byli to: kotka Kicia, rudy chomik Euzebiusz i złota rybka Klotylda. Kicia nie od razu była zachwycona nową pasją opiekuna, szczególnie po ostatnich jego marzeniach. Najbardziej entuzjastycznie do sprawy podszedł chomik, któremu pomysł od razu przypadł do gustu. 

No cóż... - ta metoda mnie zawiodła. Czas się zatem wykazać moją intligencją i dedlukcją.

—Tomuś Orkiszek

Przyzwyczajenia i cechy charakterystyczne/Lęki i fobieEdytuj

Tomuś nader wszystko lubił pisać ołówkami. Rozwiązując sprawy również używał ołówków, dokładnie notując wszystko w swoim notesiku. Tomuś twierdzi, że nigdy nie bał się (i nie boi) nikogo i niczego.

Tomuś bardzo skrupulatnie oszczędzał każdy grosik i chował w śwince skarbonce. Rozrzutność była dla niego obca.

Tomuś podejrzewał, że niejeden raz przyjdzie mu, jako detektywowi, pracować w prezbraniu dla dobra prowadzonej sprawy. Dzień ten nadszedł, gdy detektywi rozwiązywali drugą sprawę. Kostiumy trzymał w dużej, starej walizce, którą dostał od dziadka. Miał tam swój strój Harry'ego Pottera z ostatniej zabawy karnawałowej w szkole.  

Z trzeciego tomu dowiadujemy się, że bardzo lubił być komuś potrzebny i służyć innym pomocą.

Pierwsza nagrodaEdytuj

Za część nagrody, którą wypłacił mu jubiler Rubinek, sprawił sobie nową muchę w wielkie grochy. Kupił też solidny zapas ołówków, ponieważ Euzebiusz wiecznie mu je obgryzał. Potem zamontował w domku półkę, na której ustawił akta pierwszej rozwiązanej sprawy. 

Druga nagrodaEdytuj

Za część pieniędzy (podczas wizyty detektywów w lodziarni) kupił sobie ogromny pucharek pełen malinowych, pistacjowych i truskawkowych kulek.

GaleriaEdytuj

  • Zestaw "Małego detektywa"
  • Tomuś w Biurze
  • Tomuś witany przez Baronową

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki