FANDOM


Cropped-naglowek
Tropiciele tajemnic (blog)
- jest to blog znajdujący się pod adresem www.tropiciele.tajemnic.pl. Jest prowadzony przez dwójkę bohaterów z Kronik: Jima i Martina. Oficjalnie otwarty dla publiczności został 7 października 2014 roku. Jednak pierwszy wpis jest zamieszczony z datą 13 sierpnia 2014 roku. 

WpisyEdytuj

Oto spis wpisów, jakie do tej pory pojawiły się na blogu.

Tytuł Data publikacji
Szukamy nowej przygody 13 sierpnia, 2014
Jesteśmy w Paryżu! 18 sierpnia, 2014
Pomyłka 19 sierpnia, 2014
Wieża Eiffla 19 sierpnia, 2014
Obserwacje 20 sierpnia, 2014
Szpiegujemy Conrada Morela 21 sierpnia, 2014
W Normandii 21 sierpnia, 2014
Monstrum 21 sierpnia, 2014
Wycieczka do latarni 21 sierpnia, 2014
Eliksir 21 sierpnia, 2014
Mityczny skarb 22 sierpnia, 2014
Wciąż szukamy druida 22 sierpnia, 2014

Szukamy nowej przygody...Edytuj

Z wpisu pod tytułem "Szukamy nowej przygody" dowiadujemy się kilka nowych, aczkolwiek interesujących faktów. W trakcie pisania postu Jim i Martin ciągle żyją jeszcze wydarzeniami z Peru. Kilka dni potem mają spotkać się z Bartkiem i Anią w Paryżu, ponieważ koledzy podobno mają świeże wieści na temat ich wspólnego znajomego. Dowiadujemy się też o znacznej poprawie zdrowia pana Watsona, którym Gordon Archer pieczołowicie się opiekuje od czasów ostatnich wydarzeń. (Cały post - KLIKNIJ).

Jesteśmy w Paryżu!Edytuj

W tym pisie "ukrytych" jest kilka kolejnych ciekawostek. Jim i Martin w czasie pisania postu dotarli do Paryża, gdzie mieli się spotkać z Bartkiem i Anią. Zamieszkali w domu pana Conrada Morela w pobliżu Sekwany. Ostrowscy byli tam przed nimi, również z wujkiem Ryszardem. (Cały post - KLIKNIJ)

PomyłkaEdytuj

Cały wpis jest oparty głównie na tym, że panna Ofelia pomyliła bagaż na lotnisku i próbuje odzyskać swoją własność. Ten, który obecnie ma - jest pełny męskich koszul i krawatów. (Cały post - KLIKNIJ)

Wieża EifflaEdytuj

We wpisie bliźniacy opowiadają o swoim pobycie w Paryżu. Wiemy, że zwiedzili wieżę Eiffla i Luwr. Pannie Ofelii na Wieży zakręciło się w głowie, a na dodatek Jim i Martin postanowili sobie z niej zażartować. Oczywiście dostali karę z tego powodu. Dowiadujemy się też, że "coś dziwnego dzieje się w domu pana Morela". (Cały post - KLIKNIJ)

ObserwacjeEdytuj

Teraz dowiadujemy się, że na strychu jest "niezwykły lokator". Po za tym wszędzie gdzie bohaterowie się przemieszczają - pojawia się stado wron. Martin zaczyna podejrzewać, że ptaki ich śledzą. Rano obudził go szelest za oknem. Gdy spojrzał w okno zobaczył coś zaskakującego. (Cały post - KLIKNIJ)

Szpiegujemy Conrada MorelaEdytuj

Rodzeństwo Ostrowskich z Mary Jane są zajęci sprawą aresztowanej Panny Ofelii, szukają dla niej dobrego prawnika. Jim i Martin postanowili przyjrzeć się Conradowi Morelowi. Zakradli się o jego gabinetu, ale to co tam znaleźli wcale ich nie poruszyło... albo zaskoczyło. I to bardzo. (Cały post - KLIKNIJ)

W NormandiiEdytuj

Inni też zobaczyli monstrum wcześniej widziane kilka razy przez Martina. Aby wyratować z opresji Pannę Ofelię, bohaterowie musieli przyjechać aż do Normandii. Tam zamieszkali czasowo w pięknym miejscu... (Cały post - KLIKNIJ)

MonstrumEdytuj

Anię zaatokowało monstrum! Omal nie zginęła, spadając z urwiska. Całą sprawę owiewa coraz większy kłąb tajemnicy... A na dodatek jaskinia, którą bohaterowie postanowili zbadać - okazała się fałszywym tropem. Jak potoczą się ich losy dalej? (Cały post - KLIKNIJ)

Wycieczka do latarniEdytuj

Wpis jest bardzo krótki. Mówi, że dzieci zbliżają się do rozwiązania zagadki i odnalezienia Andre Rimeta. (Cały post - KLIKNIJ)

EliksirEdytuj

Bohaterom udało się odnaleźć eliksir w bardzo dziwnych okolicznościach. Najpierw dzieci znalazły smocze kły, które potem Bartek wyrzucił na ziemię, w kręgu menhirów. W miejscu tym pojawili się rycerze, którzy mieli eliksir. Dla dzieci było to przeżycie trudne do wytłumaczenia. (Cały post - KLIKNIJ)

Mityczny skarbEdytuj

JUŻ WKRÓTCE. (Cały post - KLIKNIJ)

Wciąż szukamy druidaEdytuj

JUŻ WKRÓTCE. (Cały post - KLIKNIJ)

GaleriaEdytuj

Oto galeria zdjęć i plików, które zostały zamieszczone na blogu:

 • Ilustracja z wpisu "Szukamy nowej przygody"
 • Ilustracja z wpisu "Jesteśmy w Paryżu!"
 • Ilustracja z wpisu "Pomyłka"
 • Ilustracja z wpisu "Wieża Eiffla"
 • Ilustracja z wpisu "Wieża Eiffla"
 • Ilustracja z wpisu "Obserwacje"
 • Ilustracja z wpisu "Szpiegujemy Conrada Morela"
 • Ilustracja z wpisu "W Normandii"
 • Ilustracja z wpisu "Monstrum"
 • Ilustracja z wpisu "Wycieczka do latarni"
 • Ilustracja z wpisu "Eliksir"
 • Ilustracja z wpisu "Mityczny skarb"
 • Ilustracja z wpisu "Wciąż szukamy druida"

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki