FANDOM


Zalesie Królewskie
Informacje
Kategoria Miasteczko
Prawdziwość Prawdziwe, Fikcyjne
Występy Kroniki Archeo (seria)
Zalesie Królewskie - termin pojawiający się w serii Kroniki Archeo.

Przedstawienie w serii Edytuj

Małe miasteczko w którym mieszkają główni bohaterowie serii książek "Kroniki Archeo". Z serii wiemy, że znajduje się tam odrestaurowany średniowieczny zamek, w którym mieszka i pracuje Ryszard Ostrowski. Jest tam również szkoła (wspomniana w I tomie) i biblioteka, w której pracuje Ofelia Łyczko. Nie znamy natomiast liczby mieszkańców ani dokładnej wielkości miasta.

Rzeczywistość Edytuj

W Polsce znajduje się wieś o tej samej nazwie. Leży w województwie kujawsko-pomorskim, około 50 kilometrów od Bydgoszczy. Liczba mieszkańców wynosi około 500. Zalesie Królewskie przedstawione w serii było prawdopodobnie wzorowane na tej wsi lub jest to ta sama miejscowość (aczkolwiek ze zmienionymi szczegółami, np. w serii został dodany zamek, w rzeczywistości jedynym zabytkiem jest dziewiętnastowieczna chata).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki